SolarisEra

Forum ezoteryczno okultystyczne


#1 2013-03-07 10:28:14

 konidziu

Administrator

32351653
Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 23
Punktów :   

Dwu stronność w magii

Duża ilość osób stwierdza że biała to biała a czarna to czarna magia i stoi między nimi mur nie zdobyty otóż to jest nieprawdą a mianowicie określenie biała i czarna jest to nawiązanie do określeń dobro zło ale czym to ów dobro jest ktoś powie że dobro to brak zła ale jak nie ma zła to w tedy czym jest to dobro albo na odwrót czym jest zło no brakiem dobra no ale jak nie ma dobra to co nazwiemy tym złem jedno bez drugiego istnieć nie może tu każdy się ze mną zgodzi no ale dobro jak i zło ma 2 twarze ponieważ dobro i zło to 2 twarze tego samego a czemu ktoś się spyta a mianowicie dla tego że to co jest dobre dla ciebie może być złe dla kogoś innego i na odwrót spróbujmy to bardziej zobrazować jest sobie gościu zabija drugiego człowieka no ktoś powie że jest zły bo zabił drugiego człowieka no ale trzeba się temu bliżej zastanowić a mianowicie zabiłem no dobra jestem zły( jedna twarz sprawy ) ale gdybym go nie zabił to sam bym zginął czyli to było dla mnie dobre ( druga twarz tej sprawy ) więc określenie dobro zło to 2 twarze tego samego skoro to sobie objaśniliśmy to możemy przejść do zagadnienia magii a mianowicie czarna magia zła i tak dalej ale to tylko takie określenie bo ktoś kto posługuje się czarną magią nie musi być tym złym może czynić dobro i na odwrót biała magia dobra i w ogóle ale ktoś kto się nią posługuje morduje za jej pomocą innych no to nie znaczy że jest dobry bo białą magią się posługuje są to 2 strony tego samego i wiedza z obu dziedzin się uzupełnia wzajemnie co daje bardziej pełny obraz tego co nas otacza. Dziękuję za odczytanie tych jakże mało wartościowych wypocin i mam nadzieje że da wam troszkę do myślenia nad istotą wszech świata jak i tego co mamy na wyciągnięcie ręki.


" Wredny skurwiel ale w gruncie rzeczy to dobry chłopak jest panie władzo "

Offline

 

#2 2013-03-08 23:10:19

SciaeAmae

Nowy użytkownik

8982376
Zarejestrowany: 2013-03-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Dwu stronność w magii

Taak... Już gdzieś powiedziałam, że to co nam się wydaje słuszne i prawe ma też swoją "ciemną" stronę i odwrotnie. Myślę też,ze ta chińska przypowieść trochę lepiej z obrazuje o co chodzi Koniemu. :]


"Istnieje pewna chińska przypowieść o wieśniaku, który uprawiał swoje pole z pomocą starego konia. Któregoś dnia koń uciekł na wzgórza, a kiedy sąsiad wyraził wieśniakowi współczucie z powodu takiego nieszczęścia, ten odpowiedział:
„Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?”
Po tygodniu koń wrócił ze wzgórz na czele stada dzikich koni, i tym razem sąsiad gratulował wieśniakowi takiego fortunnego obrotu sprawy. A ten rzekł:
„Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?”
A potem, kiedy jego syn starał się okiełznać któregoś z dzikich koni, spadł z grzbietu zwierzęcia i złamał nogę.

Wszyscy uważali to za nieszczęście. Ale nie chłop, którego jedyną reakcją było:
„Nieszczęście? Szczęście? Kto wie?”
Kilka tygodni później do wioski wkroczyli żołnierze i zabierali do wojska wszystkich mieszkających tam sprawnych młodzieńców. Gdy zobaczyli, że syn tego wieśniaka ma złamaną nogę, zostawili go w spokoju.
Czy teraz to było szczęście? Nieszczęście? Kto to wie”


A wy drodzy poszukiwacze sami to rozważcie w swoich umysłach i duszy. :3

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.headshotzhunters.pun.pl www.bloodcraft.pun.pl www.bolecairsoft.pun.pl www.insomniapandemonium.pun.pl www.parkyellowstone.pun.pl